wtorek, 25 sierpnia 2015

REFLEKSJA

Dzisiejszy post zaczynam prośbą do Czytelników: zachęcajcie rodziców, nauczycieli, dyrektorów do lektury książki: 
" Matematyczna edukacja wczesnoszkolna. Teoria i praktyka":
Zbigniew Semadeni, Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Gustaw Treliński, Beata Bugajska-Jaszczołt, Monika Czajkowska
"... Celem tego opracowania jest zwięzła synteza aktualnego stanu wiedzy dotyczącej początków kształtowania się podstawowych pojęć matematycznych u dzieci...
... Ukażemy też przykłady licznych błędnych poglądów dydaktycznych, zakorzenionych w społeczeństwie i w praktyce szkolnej...
... Mamy nadzieję, że książka ta da nauczycielom solidną podbudowę teoretyczną i skłoni ich do refleksji nad własną pracą i nad koncepcją edukacji matematycznej w klasach I-III, do krytycznej analizy rozwiązań proponowanych w różnych podręcznikach i materiałach metodycznych oraz będzie pomocna przy planowaniu pracy dydaktycznej.
... Strat poniesionych przez dzieci w wyniku nieodpowiedniego nauczania w pierwszych latach nie da się niestety nadrobić w klasach IV-VI..."
W książce tej znalazłam wiele konkretnych przykładów i wskazówek (dzięki którym mam nadzieję popełniać mniej błędów) oraz bogaty wykaz lektur uzupełniających.

2 komentarze:

  1. Dzięki za polecenie kolejnej pozycji. Skład autorski to same autorytety, więc na pewno poszukam też książki. Potem polecę koleżankom z pracy. :)

    OdpowiedzUsuń